Trh-půjček-online.cz
|
Informace ze světa půjček
Než si půjčíte, zjistěte si:
  • Jaké jsou typy úvěrů
  • Na co si dát u půjček pozor
  • Kde si půjčit nejvýhodněji

Na oc si dát pozor u půjček

Důležité! Informace pro články byly sbírány v minulosti (viz datum). Pozor tedy na aktuálnost. Před použitím si, prosíme, ověřte údaje i z jiných dostupných zdrojů.

Na co si dát pozor

7/1/2015

Půjčku nám nemusí poskytnout jenom banka, ale také nebankovní společnost. Myslíte si, že u obou si musíte dávat pozor na to samé? Není tomu tak. Když si budete zařizovat půjčku u banky, můžete se spolehnout na solidnější a férovější jednání, než je běžné v nebankovní části finančního trhu.

Ano je pravda, že nebankovní společnosti mají lehčí podmínky pro získání půjčky, ale pokud si nedáte pozor, nemusí se vám to vyplatit.

Smlouva, aneb dejte si pozor

Když žádáte o půjčku - nebankovní či bankovní, většinou podepisujete smlouvu. Myslíme tím velké půjčky a ne půjčky do výplaty, kde to funguje jinak. Přečtení smlouvy je základ. Jen to, co je napsané ve smlouvě, platí, aneb co je psáno, to je dáno.

Jakmile zjistíte, že něco nesedí a ve smlouvě to není, máte právo se soudit a bránit. Proto rada číslo jedna zní: smlouvu vždy celou přečtěte.

Na to navazuje i rada číslo dva: dejte si pozor na rozhodčí doložku. S tou už se dnes setkáte pouze u nebankovních společností a jen výjimečně. Jedná se dodatek ve smlouvě, který má urychlit případné řešení sporu. Rozhodce, který o všem rozhoduje, je ale zpravidla najat poskytovatelem půjčky. Není tedy divu, že poskytovatel v 99% případů vyhraje. Rada číslo tři se týká náležitostí smlouvy. Jestliže už tedy máte smlouvu přečtenou, raději znovu zkontrolujte, zda obsahuje vše potřebné. Smlouva musí obsahovat RPSN, výši půjčky, výši splátek a třeba i počet splátek.

Prověřte si svého poskytovatele

Důležité je, abyste si také prověřili společnost, které smlouvu o půjčce podepisujete. Jestliže jdete k nové neprověřené společnosti, určitě si o ní na internetu něco přečtěte. Můžete se poptat i po známých, zda nemají nějaké zkušenosti s touto firmou. Tato rada se týká především půjček u nebankovních společností nebo takzvaných „bankovních zelenáčů“.Naše tipy

– Pokud ještě nevíte, komu co koupit na Vánoce, inspirujte se na stránkách www.vánoční-dárky-online.cz.

– Pokud Váš příjem nedostačuje na to, abyste dostali půjčku, informujte se o půjčce bez doložení příjmu.

– Potřebujete-li nebankovní půjčku do jednoho dne od podání žádosti, přečtěte si o nebankovních půjčkách do 24 hodin.

– Jednou z nebankovních půjček na našem trhu je Cetelem půjčka.

– Potřebujete novou pračku nebo cokoliv do domácnosti? Mohla by Vám pomoci Credium půjčka.

– Jednou z řady nebankovních půjček je i půjčka Essox.

Všechna práva vyhrazena © 2011 Trh-půjček-online.cz
Tyto stránky mají pouze informativní charakter. Jejich provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.