Trh-půjček-online.cz
|
Informace ze světa půjček
Než si půjčíte, zjistěte si:
  • Jaké jsou typy úvěrů
  • Na co si dát u půjček pozor
  • Kde si půjčit nejvýhodněji

Půjčky bez papírového dokladu o příjmech

Na co si dát pozor u půjčky „ihned“ bez doložení příjmů

7/4/2019

Na nebankovní společnosti se obracejí s žádostí o úvěr lidé, kteří potřebují peníze co nejdříve. Poskytovatelé těchto půjček toto přání vyslyšeli a přinášejí jim půjčku bez doložení příjmů „ihned“. Ačkoliv zní tato půjčka lákavě, zájemci by si měli dát pozor na možná rizika.

Vysoké poplatky

Na finančním trhu fungují desítky nebankovních společností a řada z nich nabízí půjčku za vysoké poplatky a úroky. Vyplatí se proto jednotlivé poskytovatele porovnat, neboť za každou půjčenou tisícikorunu můžete zaplatit pár desítek až stovek korun. Na druhou stranu by si klienti měli uvědomit, že RPSN v řádech několika tisíc procent je uváděno za celý rok, ovšem tyto půjčky mají splatnost jeden měsíc a klienti tedy přeplatí zlomek z ročního úroku.

Lze si půjčit menší částku

Půjčky ihned s výplatou na účet nejsou nijak vysoké. Zájemci obvykle mohou požádat o částku do pěti až desíti tisíc korun. Noví klienti mají nastaven úvěrový rámec při spodní hranici a navyšuje se jim až po včasném splacení první půjčky. Klienti by si měli dobře promyslet, zda budou schopni půjčku v dalším měsíci splatit.

Ne každý dostane peníze hned na účet

I když název půjčky napovídá, že peníze obdrží klienti okamžitě na účet, nemusí tomu tak být. Převod peněz ihned na účet je možný v tom případě, že klienti vlastní účet u stejné banky jako nebankovní společnost. Dobrou zprávou je to, že poskytovatelé půjček si zřídili účty u významných bank působících v tuzemsku.

Příjem je nutné vždy doložit

V názvu půjčky je rovněž uvedeno, že je bez dokládání příjmů. I toto si uveďme na pravou míru. Společnost po klientech sice nepožaduje potvrzení o příjmech od zaměstnavatele, ale potřebuje doložit příjem jiným způsobem. Nejčastěji výpisem z běžného účtu, kam budoucím dlužníkům chodí výplata, popřípadě náhledem do internetového bankovnictví nebo předložením výplatních pásek.

Prodloužení půjčky se prodraží

Společnosti si účtu velmi vysoké poplatky za prodloužení splatnosti půjčky. Každý zájemce o úvěr by si měl důkladně přečíst smluvní podmínky a zjistit, zda je možné půjčku prodloužit a za jakých podmínek. Zaplacením poplatku se nijak nesnižuje původní jistina. U některých společností si mohou dlužníci prodloužit dobu splatnosti o několik měsíců až jeden rok.

Klienti musejí disponovat moderními technologiemi

Nebankovní půjčky se většinou sjednávají přes internet. Pro někoho může být tato skutečnost výhodou, pro jiného překážkou. Ne každý vlastní připojení k internetu nebo má k němu přístup. Stejně tak zájemci o půjčku potřebují mobilní telefon pro příjem SMS zpráv a bankovní účet vedený na jejich jméno, kam jim bude půjčka vyplácena a z kterého budou úvěr splácet.

Prostor pro podvodníky a lichváře

Mezi poskytovateli nebankovních půjček se stále vyskytuje určité procento podvodníků nebo společností s lichvářskými praktikami. Žadatelé by měli oslovit společnost, o níž si přečtou základní informace na nezávislých stránkách s porovnáním půjček nebo v diskuzních fórech. Naopak by se neměli obracet na neznámé poskytovatele, kteří vyžadují poplatky předem a neuvádějí své kontaktní údaje.Naše tipy

– Pokud ještě nevíte, komu co koupit na Vánoce, inspirujte se na stránkách www.vánoční-dárky-online.cz.

– Pokud Váš příjem nedostačuje na to, abyste dostali půjčku, informujte se o půjčce bez doložení příjmu.

– Potřebujete-li nebankovní půjčku do jednoho dne od podání žádosti, přečtěte si o nebankovních půjčkách do 24 hodin.

– Jednou z nebankovních půjček na našem trhu je Cetelem půjčka.

– Potřebujete novou pračku nebo cokoliv do domácnosti? Mohla by Vám pomoci Credium půjčka.

– Jednou z řady nebankovních půjček je i půjčka Essox.

Všechna práva vyhrazena © 2011 Trh-půjček-online.cz
Tyto stránky mají pouze informativní charakter. Jejich provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.