Trh-půjček-online.cz
|
Informace ze světa půjček
Než si půjčíte, zjistěte si:
  • Jaké jsou typy úvěrů
  • Na co si dát u půjček pozor
  • Kde si půjčit nejvýhodněji

Soukromé půjčky

Důležité! Informace pro články byly sbírány v minulosti (viz datum). Pozor tedy na aktuálnost. Před použitím si, prosíme, ověřte údaje i z jiných dostupných zdrojů.

Soukromé půjčky

10/8/2013

Soukromé půjčky, nazývané také půjčky od soukromých osob nebo soukromých investorů, představují jeden ze způsobů financování v sekci nebankovní sféry.

Soukromé půjčky se od běžných nebankovních půjček ještě trochu odlišují. Mohou přinést jisté výhody, ale na druhou stranu mají i svá úskalí, na které je třeba si dát pozor. Častým problémem je, že se lidem jednoduše „vymknou z ruky“.

Soukromé půjčky a jejich specifika

Soukromé půjčky neposkytuje nikdo jen tak „za dobré slovo“. Půjčky se poskytují s vidinou zhodnocení půjčených peněz a výjimkou nejsou ani soukromé půjčky.

Komu jsou soukromé půjčky určeny?

Soukromé půjčky mohou přijít vhod zejména lidem, kteří potřebují půjčit rychle, nebo těm, komu z nějakého důvodu banka nechce půjčit. Kromě banky je zde ještě možnost obrátit se na nebankovní instituce, avšak ty zpravidla nepůjčí příliš vysoké sumy a když ano, prověrce se většinou nevyhnete, podobně jako u banky.

Úskalí soukromých půjček

Soukromé půjčky poskytují osoby či podniky ze svých soukromých zdrojů a tuto činnost provozují za účelem zhodnocení svých volných peněz, čili těch, které momentálně nepotřebují.

Ručení majetkem

Poskytovatelé soukromých půjček se většinou vůbec nezajímají o Vaši schopnost splácet, nebudou si Vás nijak prověřovat, ani požadovat potvrzení o výši příjmu. Samotná půjčka ale nějak být zajištěna musí, a to zpravidla Vaším vlastním majetkem. A to je právě největší úskalí soukromé půjčky.

Je nutno také zmínit, že pro soukromé půjčky jsou typické mnohem vyšší úrokové sazby.


Náš tip: Pokud chcete půjčku, aniž byste museli dokládat své příjmy, navštivte stránku na téma půjčka bez doložení příjmu na Maxi-půjčky.cz.Věděli jste, že...

– Sháníte dárky na Vánoce? Pomohou Vám na vánoční-dárky-online.cz – rádce pro nakupování vánočních dárků.

– Jednou z řady nebankovních půjček je i půjčka Essox.

Quick půjčka je příkladem rychlé nebankovní půjčky na cokoliv.

– Společnost Home Credit je zavedenou nebankovní institucí v ČR, kde můžete požádat o výhodnou Home Credit půjčku.

Moment půjčka má, jako většina nebankovních půjček, oproti bankovním půjčkám celou řadu výhod.

– Jednou z nebankovních půjček na našem trhu je Cetelem půjčka.

SOLUS nebankovní registr je registr neplatičů provozovaný sdružením nebankovních společností.

Všechna práva vyhrazena © 2011 Trh-půjček-online.cz
Tyto stránky mají pouze informativní charakter. Jejich provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.