Trh-půjček-online.cz
|
Informace ze světa půjček
Než si půjčíte, zjistěte si:
  • Jaké jsou typy úvěrů
  • Na co si dát u půjček pozor
  • Kde si půjčit nejvýhodněji

Raději kreditku nebo mikropůjčku?

Důležité! Informace pro články byly sbírány v minulosti (viz datum). Pozor tedy na aktuálnost. Před použitím si, prosíme, ověřte údaje i z jiných dostupných zdrojů.

Jak je to s kreditkami?

26/8/2014

Kreditní karty se mohou stát téměř nevyčerpatelným zdrojem peněz, pokud s nimi umíte zacházet, půjčujete si rozumně a vždy splatíte v bezúročné lhůtě. Stanovíte si určitý limit a peníze si můžete půjčovat stále dokola. Zní to snadno, ale je pravdou, že málokdo zvládne kreditku využívat takto. Většina lidí podlehne snadné dostupnosti financí na věci, které se jim zalíbí, peníze splatit nestihne a pak je čekají vysoké úroky.

Moderní rychlé půjčky

Oblíbeným trendem v oblasti půjčování peněz jsou mikropůjčky, které garantují peníze na účtu do několika minut nebo hodin. Žádá se o ně oline, nemusíte chodit na pobočku, a po vyplnění jednoduchého formuláře si počkáte na schválení, které netrvá dlouho. Většinou není těžké splnit dané podmínky, mnohdy není vyžadován ani čistý registr dlužníků nebo doklad o příjmu. Je to tedy jen na vaší vlastní zodpovědnosti. Poplatek za půjčku může být ale poměrně vysoký a v případě nesplacení vás čeká vysoké penále.

Co je výhodnější? Záleží na situaci

Díky bezúročné lhůtě si peníze můžete s kreditkou půjčovat vlastně zadarmo. Je to výhodnější, než mikropůjčka. Musíte se ale zvládnout udržet na uzdě, jinak snadno zabřednete do dluhů, a když nestihnete vrátit peníze včas, zaplatíte nakonec příliš mnoho navíc. Rychlé nebankovní půjčky vám poskytnou maximálně pár tisíc korun, vrátíte je ve stanové lhůtě společně s poplatkem, takže vždy vás budou stát něco navíc. Výše poplatku, nastavení lhůty splacení i další konkrétní podmínky se u jednotlivých společností liší, takže je třeba hodně pečlivě vybírat. Některé společnosti poskytnou první půjčku novým klientům zdarma, pokud ji zvládnou vrátit včas. I po takové nabídce se tedy můžete poohlédnout.

Každému může vyhovovat něco jiného

Vše tedy záleží na vaší zodpovědnosti. Pokud zvládáte své výdaje držet na uzdě a půjčíte si jen tehdy, když opravdu víte, že zvládnete splatit, a jen tolik, kolik je váš limit, bude pro vás výhodnější kreditní karta. Jestliže si ale v tomto nevěříte, raději si kreditku vůbec nezřizujte, a pokud byste potřebovali půjčku, zvolte některou z mikropůjček, kterých je na trhu spoustu.Naše tipy

– Pokud ještě nevíte, komu co koupit na Vánoce, inspirujte se na stránkách www.vánoční-dárky-online.cz.

– Pokud Váš příjem nedostačuje na to, abyste dostali půjčku, informujte se o půjčce bez doložení příjmu.

– Potřebujete-li nebankovní půjčku do jednoho dne od podání žádosti, přečtěte si o nebankovních půjčkách do 24 hodin.

– Jednou z nebankovních půjček na našem trhu je Cetelem půjčka.

– Potřebujete novou pračku nebo cokoliv do domácnosti? Mohla by Vám pomoci Credium půjčka.

– Jednou z řady nebankovních půjček je i půjčka Essox.

Všechna práva vyhrazena © 2011 Trh-půjček-online.cz
Tyto stránky mají pouze informativní charakter. Jejich provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.